تبلیغات
الی عروسک
قالب میهن بلاگ قالب میهن بلاگ download  قالب بلاگفا قالب وبلاگ قالب پرشین بلاگ اخلاق اسلامی قالب بلاگ اسکای

الی عروسک
از مردم طماع راستی مجوی و از بی وصل وفا مخواه.
نویسندگان
نظر سنجی
لطفا نظر خود را راجب وبلاگ بدهید؟

هر سال هزاران مبتلا به بیماری آسم در حیدرآباد هند جمع می‌شوند و ماهی‌های 5 سانتی‌متری را زنده زنده قورت می‌دهند. اما مدافعین حقوق کودکان می‌خواهند استفاده از این روش غیربهداشتی را برای کودکان منع کنند.

به گزارش خبرآنلاین، هر ساله صدهاهزار بیمار مبتلا به آسم در حیدرآباد هندوستان گرد هم می‌آیند تا با انجام مراسمی عجیب، شانس خود را برای درمان بیازمایند. قورت دادن ماهی‌های کوچک زنده به همراه یک سس گیاهی که در این مراسم انجام می‌شود، در واقع یک درمان سنتی هندی برای بیماری آسم است.

خانواده گود در سال 1845 (166 سال پیش) از یک قدیس هندو دستور این درمان را گرفته‌اند و سال‌ها است که در یک مراسم دو روزه، مبتلایان به آسم را از سراسر هندوستان به طور رایگان می‌پذیرند. هر سال در روزهای هشتم و نهم ماه ژوئن/ 18 و 19 خرداد، ماهی‌های 5 سانتی‌متری که گفته می‌شود حلق را در مسیر حرکت خود تمیز می‌کنند، توزیع می‌شوند. وقتی افراد ماهی‌ها را قورت می‌دهند، ‌به آن‌ها گفته می‌شود که به مدت 45 روز رژیم غذایی خاصی را رعایت کنند.

حالا به گزارش دیسکاوری، مدافعین حقوق کودکان،‌ همراه با کمیسیون حقوق بشر هند،‌ می‌خواهند کودکان زیر 14 سال را از شرکت در این مراسم منع کنند. به گفته این گروه‌ها،‌ این روش درمانی غیرعلمی است و برخلاف حقوق بشر است. یکی از نگرانی‌های مهم، غیربهداشتی بودن این روش است. صدها هزار نفر در یک مکان گرد هم می‌آیند و ماهی‌ها را دست به دست می‌گردانند، بدون این که کسی حتی دست‌هایش را شسته باشد.

اما خانواده گود معتقدند ثابت شده که این درمان موثر است و تجربه نشان داده که می‌تواند آسم و سایر بیماری‌های تنفسی را درمان کند. اما این خانواده حاضر نیست فرمول تهیه سس گیاهی مخصوص این مراسم را فاش کند.

قورت دادن ماهی زنده با سس گیاهی

بتینی هارینات گود،‌ سرپرست خانواده در این‌باره می‌گوید: «166 سال است که خانواده گود ارائه این درمان به طور رایگان را برعهده گرفته‌اند و این کار خانواده گود است. همچنین این درمان هیچ خطری برای کودکان ندارد و کسانی که به این روش اعتراض می‌کنند در واقع مدافعین شرکت‌های تولید دارو هستند و برای منافع این شرکت‌ها چنین مواردی را مطرح می‌کنند. این گروه‌ها برای این شایعات پول خرج می‌کنند برای این که نگرانند درمان با ماهی،‌ منافع بازار شرکت‌های دارویی را به خطر بیاندازد.»

به گفته آقای گود، سال گذشته 400 هزار نفر در این مراسم شرکت کرده‌اند و از دست 200 نفر از اعضای خانواده ماهی گرفته‌اند. دولت هندوستان آموزش‌های خاصی را برای این مراسم ترتیب داده است و پلیس هم با افزایش نیروهای خود جمعیت را کنترل خواهد کرد.

قرار است که گروه مدافع حقوق کودکان تا 6 ژوئن (16 خرداد) گزارش خود را آماده کند.

[ سه شنبه 17 خرداد 1390 ] [ 08:11 ق.ظ ] [ الی عروسک ]

درباره وبلاگ

موضوعات
آمار سایت
  بازدیدهای امروز : نفر
  بازدیدهای دیروز : نفر
  كل بازدیدها : نفر
  بازدید این ماه : نفر
  بازدید ماه قبل : نفر
  تعداد نویسندگان : عدد
  كل مطالب : عدد
  آخرین بروز رسانی :


كدهای جاوا وبلاگ

قالب وبلاگ

اوکسین ادز معتبرترین و بزرگترین سیستم کسب درآمد وبمسترها

FreeCod Fall Hafez

انواع کد های جدید جاوا تغییر شکل موس