تبلیغات
الی عروسک
قالب میهن بلاگ قالب میهن بلاگ download  قالب بلاگفا قالب وبلاگ قالب پرشین بلاگ اخلاق اسلامی قالب بلاگ اسکای

الی عروسک
از مردم طماع راستی مجوی و از بی وصل وفا مخواه.
نویسندگان
نظر سنجی
لطفا نظر خود را راجب وبلاگ بدهید؟

با توجه به این كه بینی با عمل جراحی معمولا كوچك تر می شود، چنانچه مانعی از قبل وجود داشته و انسداد هم ایجاد نكرده است را برطرف نكنیم، وقتی بینی جمع تر شد این مانع به ظاهر بی اهمیت باعث انسداد مسیر تنفسی می شود.اصلاح نكردن انسدادهای مكانیكی در حین عمل جراحی:

چنانچه قبل از عمل، بزرگی شاخك های بینی یا انحراف تیغه بینی وجود داشته باشد، جراح باید تلاش كند این موانع به ظاهر مختصر را هم برطرف كند. با توجه به این كه بینی با عمل جراحی معمولا كوچك تر می شود، چنانچه مانعی از قبل وجود داشته و انسداد هم ایجاد نكرده است را برطرف نكنیم، وقتی بینی جمع تر شد این مانع به ظاهر بی اهمیت باعث انسداد مسیر تنفسی می شود.

تورم مخاط داخل بینی:

چنانچه به دلیل سینوزیت مزمن یا آلرژی شدید مخاط داخل بینی متورم باشد، ممكن است باعث انسداد تنفسی شود.
آلرژی
چسبندگی های داخل بینی:

اگر جراح داخل بینی را زیاد دستكاری كند، باعث زخمی شدن مخاط بینی می شود. اگر مخاط زخمی شده در مجاورت یكدیگر قرار گیرند هنگام ترمیم به یكدیگر می چسبند و راه داخل بینی را تنگ می كنند.

تنگ كردن بیش از حد سوراخ های بینی.

برداشتن بیش از اندازه از غضروف های نوك بینی:

این امر منجر به تنگی مدخل بینی می شود.
اگر جراح بینی از تجربه كافی برخوردار نباشد، علاوه بر مختل شدن عملكرد بینی، این احتمال وجود دارد كه ظاهر بینی فرم مطلوب و مورد نظر را پیدا نكند و به شكل نامطلوبی درآید. این شكل های نامطلوب و دلایل آن عبارتند از:

غیرقرینه بودن سوراخ های بینی

اگر به سوراخ های بینی فردی كه عمل نكرده بنگریم معمولا2 سوراخ بینی دقیقا عین هم نیستند، اما فردی كه عمل می كند بعد از عمل انتظار دارد كه سوراخ ها كاملا قرینه باشند. جراح طی عمل باید تلاش كند كه میزان غیرقرینگی را برطرف كرده و تا آنجا كه ممكن است آن را اصلاح كند.

كاهش حس بویایی

پایانه های اعصاب بویایی در سقف حفره داخل بینی قرارگرفته اند. این ناحیه طی عمل زیبایی بینی معمولا دستكاری نمی شود، بنابراین احتمال آسیب دیدن حس بویایی بعد از عمل جراحی وجود ندارد، مگر در 2حالت:

حالت اول: این كه فردی كه تحت عمل جراحی قرار گرفته است از قبل مبتلا به پولیپ وسیع و منتشر بینی بوده است و همزمان با عمل زیبایی تحت عمل پولیپكتومی نیز قرار گرفته باشد. با توجه به این كه ممكن است پولیپ ها در قسمت نزدیك به سقف حفره بینی قرار گرفته باشند، برداشتن آنها و دستكاری آن قسمت ممكن است منجر به آسیب دیدن پایانه های بویایی شود. اگر فردی مبتلا به پولیپ وسیع بینی باشد، بهتر است ابتدا در یك عمل مجزا پولیپ ها برداشته شوند و سپس با فاصله چند ماه بعد تحت عمل زیبایی بینی قرارگیرند.

حالت دوم: اگر به دلایلی كه قبلا ذكر شد فردی در اثر عمل زیبایی بینی به درجاتی دچار انسداد بینی شود به همان میزان نیز دچار كاهش حس بویایی می شود، زیرا برای این كه بتوانیم بویی را حس كنیم باید مولكول های فرار آن ماده بتوانند از طریق بینی خود را به پایانه های اعصاب بویایی برسانند. چنانچه بینی مسدود باشد این مولكول ها قادر نیستند وارد بینی شوند تا بتوانند اعصاب بویایی را تحریك كنند.[ چهارشنبه 1 تیر 1390 ] [ 08:53 ق.ظ ] [ الی عروسک ]

درباره وبلاگ

موضوعات
آمار سایت
  بازدیدهای امروز : نفر
  بازدیدهای دیروز : نفر
  كل بازدیدها : نفر
  بازدید این ماه : نفر
  بازدید ماه قبل : نفر
  تعداد نویسندگان : عدد
  كل مطالب : عدد
  آخرین بروز رسانی :


كدهای جاوا وبلاگ

قالب وبلاگ

اوکسین ادز معتبرترین و بزرگترین سیستم کسب درآمد وبمسترها

FreeCod Fall Hafez

انواع کد های جدید جاوا تغییر شکل موس