تبلیغات
الی عروسک
قالب میهن بلاگ قالب میهن بلاگ download  قالب بلاگفا قالب وبلاگ قالب پرشین بلاگ اخلاق اسلامی قالب بلاگ اسکای

الی عروسک
از مردم طماع راستی مجوی و از بی وصل وفا مخواه.
نویسندگان
نظر سنجی
لطفا نظر خود را راجب وبلاگ بدهید؟

بخش بازی و سرگرمی این مجموعه در قالب 7 دیار در نظر گرفته شده که هر یک به صورت موضوعی تجهیزات و امکانات بازی مرتبطی را در خود دارند، دیار اول، دیار آفرینش، دیار دوم دیار قصه و افسانه، دیار سوم؛ تاریخ و دیار چهارم نیز دیار عصر نو است، دیار پنجم نیز اکتشافات و تخیلات علمی نامگذاری شده، در دیار ششم وارد جاده ابریشم می شوید و در دیار هفتم هم اوج ماجراجویی را تجربه خواهید کرد.

به نظر می رسد که بالاخره طلسم شکسته شده، به زودی کلنگ احداث بزرگترین شهربازی خاورمیانه در غربی ترین منطقه تهران به زمین می خورد تا پایتخت صاحب یک شهربازی در خور نام خود شود، چیزی شبیه دیزنی لند های خارجی که بنابر فرهنگ و آیین ایرانی و اسلامی هزار و یک شهر نام گرفته است.

به گزارش فردا، تقریبا 7 سالی می شود که درهای شهربازی تهران در تقاطع بزرگراه چمران و سئول به روی تهرانی ها بسته شده و پایتخت 12 میلیونی مانده و یک پارک نیم بند و باغ وحشی افسرده در گوشه ای از شهر که هیچگاه نتوانست جای خالی شهربازی را پر کند، در این سالها فقط باید به وعده های بی عمل دل خوش می کردیم و آثار باقی مانده از یک شهربازی متروک .

حالا باید 5 سالی صبر کرد تا هیجان و شادی تهرانی ها را در مجموعه هزار و یک شهر مشاهده کرد، مجموعه ای که در انتهای غربی منطقه 22 واقع است و برای احداث آن رقمی حدود 2500 میلیارد تومان هزینه خواهد شد، از بسیاری از شهربازی های بزرگ دنیا نمونه برداری شده و یک پیمانکار داخلی از میان 19 شرکت داخلی و خارجی اجرای این پروژه را به عهده خواهد داشت.

به گفته هیربد معصومی ، معاون شهرسازی شهرداری تهران؛ این شهربازی در زمینی به مساحت 130 تا 200 هکتار جانمایی شده و ساخت آن در چند فاز انجام می‌شود. ساخت این مجموعه بدون الگو‌برداری از نماد ها و شخصیت‌های کارتنی خارجی است و سعی شده تا در آن همه وسایل و مجموعه‌ها منطبق با آداب و رسوم و سنت‌های ایرانی طراحی و اجرا شود تا فرهنگ ما هرچه بیشتر برای مردم به نمایش گذاشته شود.

همچنین طراحی این پارک به شکلی انجام شده است که علاوه بر تهرانی ها، ساکنین شهرهای تا فاصله 300 کیلومتر و 500 کیلومتر نیز بتوانند با توجه به مسافت طی شده حداکثر استفاده گردشگری و تفریحی را از پارک ببرند و احتیاجی به خروج از مجموعه نداشته باشند. در این پارک 83 جاذبه برای مخاطبان در همه گروه های سنی تعریف شده است.

هر آنچه در هزار و یک شهر پایتخت جای دارد

آنطور که مسئولین شهری گفته اند و از اطلاعات منتشر شده بر می آید، این مجموعه امکانات کامل و متعددی را در خود جای داده است از بخشهای مختلف بازی و سرگرمی گرفته تا مراکر تجاری و خدماتی ، چند هتل ،مسجد، مجموعه های فرهنگی، پارکینگ، فضای سبز و ... که به نظر می رسد پاسخگوی همه نیاز های شهروندان خواهد بود.

بخش بازی و سرگرمی این مجموعه در قالب 7 دیار در نظر گرفته شده که هر یک به صورت موضوعی تجهیزات و امکانات بازی مرتبطی را در خود دارند، دیار اول، دیار آفرینش، دیار دوم دیار قصه و افسانه، دیار سوم؛ تاریخ و دیار چهارم نیز دیار عصر نو است، دیار پنجم نیز اکتشافات و تخیلات علمی نامگذاری شده، در دیار ششم وارد جاده ابریشم می شوید و در دیار هفتم هم اوج ماجراجویی را تجربه خواهید کرد.

این شهربازی که فاز اول مجموعه هزار و یک شهر است پارک خیال ایرانی نام دارد و در هر دیار بازی ها و سرگرمی ها به صورتی طراحی شده است که متناسب با نام در نظر گرفته شده برای آن است و استفاده کنندگان خود را به صورت واقعی در آن دیار فرض می کنند .

این مجموعه سه هتل هم دارد که بر اساس سطح خدمات آنها سه، چهر و پنج ستاره هستند و موجب می شود که افراد مشکل اقامتی در این مجموعه نداشته باشند. ضمن آنکه در مجموع 244 هزار متر مربع پارکینگ برای مجموعه هزار و یک شهر تدارک دیده شده که جای نگرانی را از این بابت باقی نمی گذارد.

همچنین 20 هزار متر مربع پارک آبی، 16 سینما، شهر بازی سرپوشیده ، فضای سبز، امکانات رفاهی ، امدادی و خدماتی از جمله دیگر کاربری های درنظر گرفته شده برای این مجموعه
بزرگ است تا عنوان بزرگترین پروژه شهری را تا سالها از آن خود کرده باشد.
[ شنبه 4 تیر 1390 ] [ 12:01 ب.ظ ] [ الی عروسک ]

درباره وبلاگ

موضوعات
آمار سایت
  بازدیدهای امروز : نفر
  بازدیدهای دیروز : نفر
  كل بازدیدها : نفر
  بازدید این ماه : نفر
  بازدید ماه قبل : نفر
  تعداد نویسندگان : عدد
  كل مطالب : عدد
  آخرین بروز رسانی :


كدهای جاوا وبلاگ

قالب وبلاگ

اوکسین ادز معتبرترین و بزرگترین سیستم کسب درآمد وبمسترها

FreeCod Fall Hafez

انواع کد های جدید جاوا تغییر شکل موس