تبلیغات
الی عروسک
قالب میهن بلاگ قالب میهن بلاگ download  قالب بلاگفا قالب وبلاگ قالب پرشین بلاگ اخلاق اسلامی قالب بلاگ اسکای

الی عروسک
از مردم طماع راستی مجوی و از بی وصل وفا مخواه.
نویسندگان
نظر سنجی
لطفا نظر خود را راجب وبلاگ بدهید؟

استاد ایرانی دانشگاه هاروارد گفت: سکته قلبی کشنده‌تر از سکته مغزی است زیرا بر اثر آن قلب می‌ایستد و خطر مرگ بسیار بالاست ولی سکته مغزی نیز اگر شدید باشد می‌تواند کشنده باشد.

محمد سلاجقه در گفت‌وگو با فارس در پاسخ به این پرسش که کدام یک از سکته‌های مغزی و قلبی کشنده‌تر است، اظهار داشت: مسلماً قلب؛ چون قلب می‌ایستد و خطر مرگ بسیار بالاست ولی سکته مغزی نیز اگر بزرگ باشد می‌تواند کشنده باشد.
وی در پاسخ به این پرسش که برخی مواقع می‌گویند که سکته رد شده است این مورد چگونه تعریف می‌شود، افزود:‌ رد کردن مربوط به کسانی است که سکته کوچک کرده باشند و آن لخته که به وجود آمده است به وسیله سیستم‌های دفاعی مربوطه در خون حل شده است ولی این بیمار مشکلش برطرف نشده است یعنی باید فرد را به بیمارستان انتقال داد چون باید مطمئن شد که فرد مذکور مشکل دیگری نداشته باشد و باید برای فرد آسپرین تجویز کنند و فرد باید تحت نظر کامل پزشک معالج قرار گیرد.
سلاجقه در پاسخ به این پرسش که آیا امکان دارد کسی بر اثر سکته مغزی نابینا شود؟ گفت:‌ بله این امکان که کسی بر اثر سکته مغزی بینایی خود را از دست دهد وجود دارد.
استاد ایرانی دانشگاه هاروارد در پاسخ به این پرسش که باوری وجود دارد که اگر کسی دچار سکته قلبی شود باید دست چپ فرد مذکور را برای آزادسازی جریان خونی برید آیا این مسئله صحیح است، بیان داشت: به هیچ وجه، چون اگر فرد دچار سکته قلبی شود با بریدن جریان شریانی دست چپ نه تنها آن فرد بهبودی پیدا نمی‌کند بلکه باعث خونریزی و بدتر شدن حال فرد می‌شود.[ دوشنبه 6 تیر 1390 ] [ 08:49 ق.ظ ] [ الی عروسک ]

درباره وبلاگ

موضوعات
آمار سایت
  بازدیدهای امروز : نفر
  بازدیدهای دیروز : نفر
  كل بازدیدها : نفر
  بازدید این ماه : نفر
  بازدید ماه قبل : نفر
  تعداد نویسندگان : عدد
  كل مطالب : عدد
  آخرین بروز رسانی :


كدهای جاوا وبلاگ

قالب وبلاگ

اوکسین ادز معتبرترین و بزرگترین سیستم کسب درآمد وبمسترها

FreeCod Fall Hafez

انواع کد های جدید جاوا تغییر شکل موس