قالب میهن بلاگ قالب میهن بلاگ download  قالب بلاگفا قالب وبلاگ قالب پرشین بلاگ اخلاق اسلامی قالب بلاگ اسکای

الی عروسک
از مردم طماع راستی مجوی و از بی وصل وفا مخواه.
نویسندگان
نظر سنجی
لطفا نظر خود را راجب وبلاگ بدهید؟

[ شنبه 31 اردیبهشت 1390 ] [ 03:18 ب.ظ ] [ الی عروسک ]
بزرگترین خانواده جهان از آن کیست؟+عکس
این مرد هم اكنون با 86 تن از زنان خود زندگی می‌كند؛ چرا كه 12 تن از آنان طلاق گرفته و 9 تن دیگر هم فوت كرده‌اند.
 
ایسنا: رسانه‌های نیجریه اعلام كردند كه یك مرد 87 ساله اهل این كشور با داشتن 107 زن و 185 فرزند دارای بزرگترین خانواده جهان است.

براساس گزارش رسانه‌های رسمی نیجریه، این مرد هم اكنون با 86 تن از زنان خود زندگی می‌كند؛ چرا كه 12 تن از آنان طلاق گرفته و 9 تن دیگر هم فوت كرده‌اند.


ادامه مطلب

[ شنبه 31 اردیبهشت 1390 ] [ 10:56 ق.ظ ] [ الی عروسک ]

دامادمان شکاک است و اصرار دارد که باید با نینوس ازدواج کنم. روز حادثه وقتی به خانه ما آمد، به هم ریخته بود و همه شیشه‌های خانه ما را شکست. من و مادرم از دست مزاحمت‌های این مرد امنیت جانی نداریم.
 
تابناک:یک دوست خانوادگی موجب اختلاف جنجالی بین داماد، مادرزن و خواهرزنش شد. زن میانسال وقتی از انگلیس به ایران بازگشت دامادش را به خانه‌اش دعوت کرد و سناریوی یک درگیری خونین را کلید زد.


ادامه مطلب

[ شنبه 31 اردیبهشت 1390 ] [ 10:44 ق.ظ ] [ الی عروسک ]
خواستگار انتقامجو كه زن جوانی را یك هفته پیش از عروسی‌‌اش ربوده و با انتقال به روستایی در لرستان، طلاهایش را دزدیده بود، تحت تعقیب ماموران آگاهی شهرستان شهریار قرار گرفت.
 
شبکه خبری تابناک:اوایل هفته زن جوانی با مراجعه به شعبه اول بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان ملارد از مردی به اتهام آدم‌ربایی و سرقت شكایت كرد.


ادامه مطلب

[ شنبه 31 اردیبهشت 1390 ] [ 10:38 ق.ظ ] [ الی عروسک ]
اگر انسانها کاملاً شبیه به هم بودند، شناخت علل افسردگی و درمان آن بسیار ساده تر بود. اما هر انسانی تجارب منحصر به فردی دارد. تفاوتهای فردی، ذاتی و زیست شناختی که افراد  مختلف با یکدیگر دارند درمان افسردگی را پیچیده می سازد. به همین دلیل یک نوع درمان برای همه ی افراد مناسب نیست. اما تحقیقات نشان می دهند که درمانهای ترکیبی شامل دارو و سایر روشهای درمانی برای بیشتر بیماران مفید است. در اغلب موارد درمان به سه مرحله تقسیم می شود. به خاطر داشته باشید که در این تقسیم بندی حد و مرز زمانی مشخصی بین مراحل وجود ندارد.

مراحل درمان افسردگی:
١- در مرحله حاد بیماری، هدف از درمان تسکین دادن علائم افسردگی است. این مرحله معمولاً ١٢-٦ هفته طول می کشد، اما ممکن است بسته به نوع درمان و پاسخی که به آن داده می شود بیش از این نیز به طول بیانجامد.

ادامه مطلب

[ پنجشنبه 29 اردیبهشت 1390 ] [ 12:07 ب.ظ ] [ الی عروسک ]
افسردگی می تواند به دلایل روحی باشد مثلا نا امیدی های و دلسردی هایی که در زندگی با آنها مواجه می شویم و یا اینکه به علت مشکل جسمی و یا فیزیکی که تازگی به آن دچار شده اید .
افسردگی به مروز زمان بر روح و جسم تسلط می یابد و گسترش پیدا می کند و به نظر شخص افسرده هیچ راه گریزی برای آن وجود ندارد.
از دید روان شناسی آسیب های جسمی بسیاری در این مدت زمان می تواند به این اشخاص وارد شود مانند خودکشی و یا ...


ادامه مطلب

[ پنجشنبه 29 اردیبهشت 1390 ] [ 12:06 ب.ظ ] [ الی عروسک ]

تشخیص افسردگی از روی چشم

چشم هایتان شما را لو می دهند و می گویند شما آدم افسرده ای هستید یا خیر؟ اما چگونه؟


محققان استرالیایی امیدوارند که با کمک یک پدیده بصری به زودی بتوانند به روشی موثر برای تشخیص زودهنگام اختلال روانی مانیا - افسردگی دست پیدا کنند.

به گزارش ایسنا، دکتر استون میلر متخصص اعصاب در دانشگاه موناش در ملبورن و دستیاران وی نتایج این یافته خود را در مجله پیشرفت‌های آکادمی ملی علوم منتشر کرده‌اند.


ادامه مطلب

[ پنجشنبه 29 اردیبهشت 1390 ] [ 12:05 ب.ظ ] [ الی عروسک ]
1_ ژن
 
هر قسمت از اعضای بدن ، از جمله مغز توسط ژنها کنترل می‌گردد. ژنها پروتئینهایی تولید می‌کنند که در روند بیولوژیکی بدن تاثیر گذار است. حال اگر این پروتئین های تولید شده بطور اشتباه ساخته شود روند بیولوژیکی بدن دچار مشکل و نهایتاً سبب ایجاد یک خلق ناپایدار می‌گردد.البته استعداد ژنتیکی گرچه در ایجاد بیماری بسیار موثراست ولی تنها علت بیماری افسردگی نمی‌باشد. در تحقیقات به عمل آمده از جمله انواع افسردگی ، که عامل ژنتیکی نقش موثرتری را ایفا نموده است بیماری افسردگی دو قطبی می‌باشد.

ادامه مطلب

[ پنجشنبه 29 اردیبهشت 1390 ] [ 12:04 ب.ظ ] [ الی عروسک ]

علائم افسردگی

بسیاری از ما راجع به علائم احساسی افسردگی مطالبی می دانیم. اما آیا اطلاعات کافی راجع به علائم فیزیکی افسردگی نیز داریم؟

در حقیقت بسیاری از افراد مبتلا به افسردگی درد و علائم فیزیکی دیگری نیز تجربه می کنند که بعضی از آنها عبارتند از:
1- سردردها:
سردرد در بین افراد مبتلا به افسردگی بسیار رایج است. اگر اخیرا مبتلا به سردردهای میگرنی شده اید ممکن است با بروز افسردگی بدتر هم شود.

2-
کمر درد:
کمر درد نیز با ابتلا به افسردگی ارتباط مستقیم دارد و میزان درد و ناراحتی را افزایش می دهد.

ادامه مطلب

[ پنجشنبه 29 اردیبهشت 1390 ] [ 12:03 ب.ظ ] [ الی عروسک ]
دکتر فائزه تاتاری متخصص اعصاب و روان  اظهار داشت: فعالیت فیزیکی باعث کاهش نشانه‌های افسردگی و افزایش شور و نشاط می شود.وی در ادامه تصریح کرد: فعالیت جسمی با ایجاد تغییرات خونی و افزایش میزان ترشح اپیوییدهای به افزایش نشاط و کاهش نشانه‌های اضطراب و افسردگی منجر می‌شود.

وی گفت: نشاط ناشی از ورزش حتی ممکن است باعث نوعی اعتیاد مثبت شود، زیرا فرد ورزشکار متوجه می‌شود که در زمان فعالیت فیزیکی و پس از آن دچار نوعی نشاط می شود و برای تکرار این تجربه سعی در تکرار فعالیت فیزیکی خواهد داشت.نشانه‌های افسردگی با ورزش و انجام فعالیت فیزیکی کاهش می‌یابد.
[ پنجشنبه 29 اردیبهشت 1390 ] [ 12:03 ب.ظ ] [ الی عروسک ]
بهترین كاهش وزن،كاهش وزن آهسته است

 بهترین راه برای كاهش وزن پایدار و بدون عارضه،كاهش وزن آهسته است كه با تغییر شیوه زندگی چه ازنظر تغذیه و چه فعالیت بدنی میسر می‌شود.

دكتر صابری،متخصص تغذیه  اظهار داشت:رژیم های سخت باعث بازگشت سریع وزن می‌شود؛لذا ادامه این رژیم برای همیشه میسر نیست.برای كاهش چربی موجود در بدن هر 500 گرم چربی،معادل 3500 كالری است كه هرفرد می‌تواند با فعالیت های بدنی هر هفته 500 تا 1000 گرم از چربی خود را بسوزاند.
ادامه مطلب

[ پنجشنبه 29 اردیبهشت 1390 ] [ 12:02 ب.ظ ] [ الی عروسک ]
مصرف كرفس باعث برطرف شدن آكنه و جوش می‌شود
 یك متخصص تغذیه گفت: كرفس تصفیه كننده خون است و مصرف آن باعث برطرف شدن آكنه و جوش می‌شود.

مریم مراداف افزود: كرفس حاوی ویتامین C است كه به تقویت سیستم ایمنی بدن كمك می‌كند.

وی گفت: كرفس حاوی ماده‌ای به نام فالیدز (phalides) است كه باعث كاهش كلسترول خون می‌شود و ماده‌ای به نام كومارینز (Coumarrins)‌ دارد كه از ابتلا به سرطان جلوگیری می‌كند.


ادامه مطلب

[ پنجشنبه 29 اردیبهشت 1390 ] [ 12:01 ب.ظ ] [ الی عروسک ]
گشنیز هضم كننده غذاست
 عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشكی تهران گفت: گشنیز هضم كننده غذا، مقوی معده،‌ ضداسپاسم و ضدنفخ است.

محمد صالحی سورمقی در گفت‌و‌گو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» اظهار داشت: گشنیز گیاه بومی جنوب اروپا و مناطق مدیترانه است كه در بیشتر نقاط ایران می‌روید و از خانواده‌ جعفری است.


ادامه مطلب

[ پنجشنبه 29 اردیبهشت 1390 ] [ 12:00 ب.ظ ] [ الی عروسک ]
هر چیزی در این دنیا حساب و كتاب دارد، خواه یك فعالیت سرنوشت‌ساز در زندگی‌تان و خواه خوردن و آشامیدن. این را می‌گوییم كه بدانید حتی برای خوردن و آشامیدن هم باید تابع اصولی باشیم وگرنه ضرر می‌كنیم.

آدم‌های چاق، آدم‌های لاغر، آنها كه به قول مادربزرگ‌ها بنیه ندارند، آنها كه به قول مردم انگار جانور توی بدنشان لانه كرده و گوشت به تن‌شان نمی‌چسبد یا آنها كه به قول خودشان حتی اگر غذا را نخورند هم چاق می‌شوند، همگی در یك مشكل به هم شبیه هستند، آنها اصول درست خوردن و درست آشامیدن را نمی‌دانند. قبول دارید كه آدم‌ها تا زبان بدنشان را یاد نگیرند نمی‌توانند اداره‌اش كنند؟ برای مثال خیلی‌ها وعده غذایی را به هوای وزن كم‌كردن حذف می‌كنند، اما بر خلاف انتظار، وزن‌شان بالا می‌رود. خیلی‌ها هم بعد از هر وعده غذایی به امید بیشتر چسبیدن غذا، آب، نوشابه یا چای می‌نوشند، اما به نظر می‌رسد بدنشان همیشه كمتر از حد لازم مواد غذایی جذب می‌كند.


ادامه مطلب

[ پنجشنبه 29 اردیبهشت 1390 ] [ 11:57 ق.ظ ] [ الی عروسک ]
کسانی که سابقه سکته قلبی دارند و دست به مصرف داروهای مسکن همچون ایبوپروفن می زنند بیشتر در معرض خطر سکته دوم قرار می گیرند.

به گفته محققان دانمارکی نتایج آزمایش روی 84 هزار دانمارکی که از سکته اول جان سالم به در برده اند نشان میدهند اگر میزان مصرف این مسکن ها زیاد ویا برای مدت طولانی باشد می توند که ریسک سکته را تا حد زیا دی بالا ببرد. البته به گفته آن ماری شرنینگ از دانشگاه کپنهاگ مصرف حدود 1600 میلی گرم از این دارو درعرض هفت روز خطری نخواهد داشت اما افزودن به این میزان عوارض جبران ناپذیری خواهد داشت.


ادامه مطلب

[ پنجشنبه 29 اردیبهشت 1390 ] [ 11:55 ق.ظ ] [ الی عروسک ]

تعداد کل صفحات : 18 ::      1   2   3   4   5   6   7   ...  

درباره وبلاگ

موضوعات
آمار سایت
  بازدیدهای امروز : نفر
  بازدیدهای دیروز : نفر
  كل بازدیدها : نفر
  بازدید این ماه : نفر
  بازدید ماه قبل : نفر
  تعداد نویسندگان : عدد
  كل مطالب : عدد
  آخرین بروز رسانی :


كدهای جاوا وبلاگ

قالب وبلاگ

اوکسین ادز معتبرترین و بزرگترین سیستم کسب درآمد وبمسترها

FreeCod Fall Hafez

انواع کد های جدید جاوا تغییر شکل موس